Mata kwarcowa SELIT-PRO 2 mm (8,5 m2 = 1 szt. - 23,90 zł/m2)

Dostępność: brak towaru
Cena: 203,15 zł 203.15
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Selit-Pro
Kod produktu: Mata_kwarc_2mm

Opis

Podkład, który ma szansę przetrwać dłużej niż podłoga? To nie żart. Ekstremalnie wytrzymała, mięsista i ciężka mata kwarcowa nie zdegraduje się, nie ubije i nie porozrywa na kawałki. Zapomnij o wszędobylskich latających kawałeczkach podkładu po kilku latach użytkowania. Z matą kwarcową SELIT-PRO Cię to nie spotka. Nasz podkład pod podłogi pływające jest tak wytrzymały, że nawet jeśli znudzi Ci się podłoga, na dotychczasowej macie będziesz mógł położyć nową!

Mata kwarcowa oprócz świetnej poprawy akustycznej (wyciszenia odgłosów stukania w pomieszczeniu), niskiego oporu cieplnego (co ma ogromne znaczenie dla efektywności ogrzewania podłogowego) i bardzo dobrego wyrównywania powierzchni, ma jeszcze jedną zaletę. Stosując ją, nie trzeba dodatkowo układać folii paroizolacyjnej. Mata kwarcowa spełnia również tę rolę.

Dlaczego paroizolacja jest ważna? Chroni panele przed wilgocią resztkową podkładu podłogowego (jastrychu). Z uwagi na to, że panele laminowane to materiał drewnopochodny, a drewno ma właściwości higroskopijne (podatność na wchłanianie wilgoci), jeśli wilgoć dostanie się pod panele, może je zniszczyć. Objawem takiego problemu jest np. pęcznienie paneli czy podnoszenie się ich brzegów. Ponadto folia paroizolacyjna jest konieczna, jeśli chcemy zachować gwarancję od producenta paneli. Taki zapis znajdziemy w warunkach gwarancyjnych wszystkich czołowych firm z branży. Zastosowanie produktu 2 w 1, czyli maty kwarcowej z paroizolacją pozbawia Cię jednego kłopotu. Oczywiście mata kwarcowa spełnia wszelkie wymogi gwarancyjne europejskich producentów paneli laminowanych.

WARTO PAMIĘTAĆ! Zastosowanie maty kwarcowej nie zwalnia z obowiązku sprawdzenia stanu podłoża, a zwłaszcza jego wilgotności. Maksymalna dopuszczalna wilgotność cementowego podkładu podłogowego, mierzona w skali CM, to 2% oraz 1,5% w przypadku ogrzewania podłogowego. W przypadku podkładu anhydrytowego odpowiednio 0,5% oraz 0,2%. Maty należy układać na styk, a odległość miedzy krawędziami nie powinna przekraczać 2 mm.

Kiedy wybrać matę kwarcową SELIT-PRO 2 mm?

To najpopularniejsza wersja maty kwarcowej. Jej parametry w większości są równie korzystne, jak w przypadku 3-milimetrowej wersji. Nieco gorsza jest jedynie poprawa akustyczna, czyli efekt wyciszenia stukania paneli i wyrównywanie powierzchni. Jeśli uważasz, że nie potrzebujesz mieć najlepszego podkładu na rynku (bo takim jest zdecydowanie wersja 3-milimetrowa), ale zależy Ci na jak najlepszych parametrach, wybierz tę wersję. Tym bardziej że do niej dodajemy taśmę paroizolacyjną GRATIS! (taśma służy do połączenia pasów podkładu - musi być zastosowana, jeśli chcemy zachować 100-procentową paroizolację!)

  

ZAPEWNIA WYSOKI KOMFORT UŻYTKOWANIA

                                          

CHRONI PODŁOGĘ

                                                     

 

W ZESTAWIE ZNAJDUJE SIĘ TAŚMA PAROIZOLACYJNA

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl